ARTS Bio Granules


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve£48.50

Përshkrim

ARTS Bio-Granules është një produkt natyral, i shtypur nga farat e pjekura të pemës së neem. Ai punon për të shtypur nematodat e dëmshme, duke thyer ciklin e tyre të jetës për të ndaluar fazat e vezëve/larvës të përparojnë më tej.

Në hidroponikë, mund të ndihmojë për të hequr qafe bishtin e pranverës dhe morrat e rrënjëve. Për rezultate më të mira, përdorni Bio-Granulat për të vrarë vezët dhe larvat dhe përdorni kontrollin e mëtejshëm të dëmtuesve për të hequr qafe insektet që i kanë kaluar tashmë këto faza të hershme të jetës.

Formula Bio-Granules nuk është e dëmshme për bletët ose kafshët shtëpiake rreth kopshtit tuaj.

Udhëzime:
Si një parandalim: Shtoni 2 lugë çaji Bio-Granula në përzierjen tuaj të vazos përpara mbjelljes. Në rastin e bimëve të palëvizshme, spërkateni në tokë dhe punoni nëse është e mundur. Përsëriteni pas 4 javësh.

Si kurues: Spërkatni 1 lugë gjelle mbi tenxhere dhe më pas kullojini në ujë.

Nëse mbyllet siç duhet, ky produkt mund të ruhet për vite.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi