Alien V-System


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve£1,300.00

Përshkrim

Këto sisteme do të duhet të porositen nga furnizuesi ynë, kështu që ju lutemi të lini disa ditë për dorëzim.

Mirë se vini në të ardhmen e hidroponisë. V-SYSTEM™ i fuqishëm është krijuar për t'ju ndihmuar të rritni pemë me teknologji krejt të re që nuk është parë më parë në industri. Janë shpenzuar vite për të zhvilluar këtë sistem RDWC me shumë oksigjen që do t'ju japë zonat më të shëndetshme të rrënjëve dhe rendimentet masive.

Së pari në një industri, V-SYSTEM™ nuk përdor një pompë ajri për të oksigjenuar tretësirën ushqyese. Në vend të kësaj, duke përdorur dizajn preciz, rrjedha e ujit krijon një vorbull që oksigjenon përmbajtjen e lëngjeve të të gjithë tenxhere, në vend të zonës përreth burimit të ajrit. Pavarësisht se ku rriten rrënjët tuaja në tenxhere, ato do të marrin nivelet më të larta të oksigjenit për të rritur kultura të jashtëzakonshme.

Zgjidhja ushqyese oksigjenohet më tej duke përdorur teknologjinë e valvulave venturi për të tërhequr ajrin në tenxhere. E thjeshtë por efektive.

Tenxheret masive 58 litra V-SYSTEM™ mund të mbajnë zona gjigante të rrënjëve duke lejuar bimë të mëdha dhe rendimente më të larta. E projektuar me profesionalizëm, forma e pjerrët e tenxhere ju mundëson gjithashtu të kulloni të gjithë sistemin në mënyrë që të rriteni vetëm në ujin më të freskët.

Ndryshe nga sistemet e tjera hidroponike, pompa e ujit V-SYSTEM™ JET-STREAM® Vortex ndodhet jashtë tenxheres së kokës, kështu që më pak nxehtësi transferohet në lëng. Temperaturat më të ftohta të ujit nënkuptojnë më pak shanse për kalbjen e rrënjëve dhe patogjenët e tjerë që ndikojnë në të korrat tuaja.

Gjatësia jashtëzakonisht e gjerë, e personalizueshme, tubi 5" dhe pompa Vortex krijojnë një sistem me rrjedhje të lirë që injekton njëkohësisht çdo tenxhere me tretësirë ​​ushqyese. Pavarësisht nëse keni një sistem me 4 ose 20 vazo, lëndët ushqyese të furnizuara për bimët tuaja do të jenë të barabarta në çdo vazo, duke ju dhënë një prodhim të qëndrueshëm.

Tani është koha për të qenë pjesë e valës së re të sistemeve hidroponike që do ta bëjnë më të lehtë për ju të rriteni më shumë dhe më mirë se kurrë më parë. Porosit tuajin tani.

Përfitimet kryesore
• Shpërndarja efikase e lëndëve ushqyese
• Saturimi maksimal me oksigjen
• Nuk ka nevojë për pompë ajri
• Nuk transferohet nxehtësi
• Vortex Fluid Motion
• Me aspirim natyral
• Mbështet bimët e mëdha
• Tenxheret Kullohen plotësisht
• Rrjedhje e Lirë
• Prodhuar në Britani

Karakteristikat kryesore
• V-POT 58L
• Linja e mbushjes së ujit
• Bazat e kullimit
• Injektorë Venturi
• Mbulesat e inspektimit
• Tub spirale 5".
Filtrim i integruar
T304 Kapëse inox
Pajisje 5" Dual-Flow™
Komponentët e rëndë
Lidhjet e furnizimit Push-Fit
Pompë JET-STREAM® Vortex™

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi