Higrozima


Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve£21.59

Përshkrim

Formula e enzimës së koncentruar të Hygrozyme është një shtesë thelbësore për çdo sistem të rritjes.
Ofron një zonë rrënjë më të pastër duke përshpejtuar ndarjen e lëndës rrënjësore të vdekur. Kjo zhbllokon lëndë ushqyese shtesë dhe ndihmon bimën tuaj të lulëzojë duke stimuluar rritjen e rrënjëve të reja.

Përmasat e disponueshme: 500ml, 1L dhe 4L

Si funksionon Hygrozyme

Produktet e enzimës së higrozimës nuk janë si asnjë tjetër. Ky proces unik fermentimi krijon një produkt që është pa baktere dhe përmban enzima si dhe zinxhir amino-acidesh. Hygrozyme është një ushqim bimor i bërë nga enzimat që shpërbëjnë rrënjët. Kjo krijon hapësirë ​​për rrënjë të reja dhe krijon një zonë rrënjë më të shëndetshme. Hygrozyme nuk është i certifikuar organikisht, por përmban vetëm përbërës natyralë. Mund të përdoret së bashku me një program ushqimi natyral. Hygrozyme është i lirë nga bakteret dhe ka një jetëgjatësi pothuajse të pakufizuar. Mund të përdoret gjithashtu në lidhje me produktet e peroksidit. Shumë e rekomanduar.


Si të përdorni Hygrozyme

Hygrozyme mund të përdoret gjithashtu gjatë gjithë procesit të rritjes. Mund të përdoret gjithashtu për të pastruar rrënjët e vjetra dhe për t'u përgatitur për rritjen tuaj të ardhshme. Para përdorimit, tundeni shishen tërësisht. Shtoni Hygrozyme në tretësirën ushqyese me 2 ml/litër. Rregulloni pH sipas nevojës.

Ju mund të përdorni të njëjtën sasi për të trajtuar prerjet, fidanët dhe para-trajtimin e kubeve të leshit të gurit.

Asnjëherë mos i përzieni lëndët ushqyese, përforcuesit dhe aditivët së bashku në formën e tyre të koncentruar. Drejtpërsëdrejti nga shishja Çdo lëndë ushqyese, përforcues ose shtesë duhet të shtohet në rezervuar ose ujin e ushqimit me radhë. Jepini tretësirës një përzieje për t'i kombinuar përpara se të shtoni tjetrën.

Doza e rekomanduar e Hygrozyme: 2ml/litër

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi