LUMii BLACK Blade LED - 100w Grow Light

Kurseni £15.00

Çmimi:
Çmimi i shitjes, çmimi i shitjeve£125.00 Çmimi i rregullt£140.00

Përshkrim

LED LUMii BLACK Blade 100w është një alternativë kompakte, e ftohtë dhe efikase e formatit të pllakës LED për dritat T5, llambat CFL ose llambat Metal Halide 250 W. Duke dhënë dritë të bardhë me spektër të plotë me bluzë të përmirësuar, është ideale për rritjen dhe përhapjen vegjetative. (Nuk rekomandohet për fazat e lulëzimit dhe frutave). Pajisja është mjaft e madhe për të ndezur plotësisht një tabaka përhapëse dhe mjaft e vogël për t'u përdorur në një tendë kloni LightHouse. Fuqizohet direkt nga energjia elektrike nga rrjeti elektrik nëpërmjet rrymës 2 m të furnizuar. Kompletuar me hobe të varura për instalim të lehtë.  

Përfitimet kryesore:
  • Blues i përmirësuar - ideal për shumim dhe rritje vegjetative
  • E thjeshtë për t'u instaluar dhe përdorur
  • Kompakt dhe i lehtë
  • Prodhimi shumë i ulët i nxehtësisë dhe shpërndarje e shkëlqyer

Specifikimet teknike:  
Fuqia hyrëse  100 W 
Tensioni i hyrjes  100 – 277 V AC / 50 – 60 kHz 
Rryma hyrëse  1 A @ 100 V, 0,36 A @ 277 V 
Efikasiteti  2,6 μmol/J @ 220 V AC 
PPF  260 μmol/s 
Këndi i rrezatimit të dritës  120° 
Vlerësimi IP  IP65 
Dimensionet e përgjithshme  215 mm x 425 mm x 92 mm (8,5” x 16,7” x 3,6”) 
Pesha  2 kg (4,4 lb) 
Temperatura dhe lagështia e ambientit operativ  0° C - 40° C (32° F – 104° F). RH maksimale 95% 
Temperatura dhe Lagështia e ruajtjes  -40° C - 70° C (-40° F – 158° F). RH maksimale 85% 
 
Pyetjet e shpeshta:


Pyetje: A mund ta përdor LED LUMii BLACK Blade 100w për të gjithë ciklin tim të rritjes?

Përgjigje: LED LUMii BLACK Blade 100w jep dritë të bardhë me spektër të plotë me blu të përmirësuar. Kjo e bën atë ideal për shumim dhe rritje vegjetative. Është menduar për përdorim me fidanë, prerje, zarzavate me gjethe dhe barishte jo të lulëzuara. Por për shkak se i mungon e kuqja e zgjeruar, nuk e rekomandojmë për përdorim me bimët në fazat e lulëzimit ose të frutave.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni

Shikuar së fundmi